(1) 2024 DSC00820-2 (1)

W zasięgu ręki. Rozmowy o termowizji - Andrzej Borowiak PWS Konstanta

3 min.

Termowizja

Bardzo często klienci są nieświadomi zagrożeń, które występują w prowadzonych przez nich firmach. Pośpiech czy nadmiar decyzji powodują, że mogą nie pamiętać o istotnych obszarach zagrożeń, które są niekiedy w zasięgu wzroku.

Brakuje im też często specjalistycznej wiedzy, zwłaszcza, gdy rezygnują z doradztwa. Wtedy proste ryzyka, których zmitygowanie teoretycznie jest w zasięgu ręki, zostają pominięte i mogą być przyczyną tragedii. Mówiąc o zasięgu ręki mam również na myśli kamerę termowizyjną wyciągniętą na odległość dłoni. Prezentacja ekspertów ERGO Hestii podczas Kongresu Brokerów unaoczniła, jakie możliwości daje termowizja w ubezpieczeniach. Jej wykorzystanie to przyszłość w ocenie ryzyk w przedsiębiorstwach.

To zmienia również postrzeganie mojej roli jako brokera oceniającego ryzyko w przedsiębiorstwach. Teraz w konkretnych przypadkach będę mógł zaproponować usługę termowizji przy przedstawieniu rozwiązań, przez co zwiększę bezpieczeństwo zakładu i wzmocnię swój wizerunek jako profesjonalnego brokera. W tym kontekście termowizja i jej wykorzystanie w ubezpieczeniach to przyszłość w ocenie ryzyk w przedsiębiorstwach.

ERGO Hestia jest wiodącym towarzystwem w rozwiązaniach z zakresu prewencji ryzyk. Nie są jedyni, ale na pewno są prekursorem, wiodącym towarzystwem, które cały rynek pośredników ciągnie w stronę innego sposobu postrzegania ryzyka. Nowa propozycja wykorzystania termowizji potwierdza, że dotychczasowy sposób postrzegania ryzyk w przedsiębiorstwach idzie już w odstawkę. Musimy działać inaczej, mamy do tego narzędzia, mamy towarzystwa, które potrafią nas w tym kierunku poprowadzić i należy z tego korzystać.

Andrzej Borowiak