Cykl szkoleń o Zrównoważonym Rozwoju i raportowaniu niefinansowym
Zapraszamy do udziału w cyklu 4 krótkich szkoleń, które poświęcone będą zrównoważonemu rozwojowi oraz obowiązkowi raportowania niefinansowego, nałożonym przez Unię Europejską.
Czym jest ESG
Podczas naszych spotkań przybliżymy obszar zrównoważonego rozwoju oraz pojęcie ESG (Environmental - środowisko, Social - społeczny, Governance - ład korporacyjny). Są to trzy kluczowe filary, które stanowią podstawę budowania kultury zrównoważonego biznesu. W naszej strategii ESG spisaliśmy wszystkie działania mające na celu zbliżenie się do modelu zrównoważonej działalności.
Dlaczego informacje o ESG są ważne
Gromadzenie, dokumentowanie i raportowanie procesów związanych z kwestiami zrównoważonego rozwoju stało się standardem w wielu firmach. Unia Europejska nakłada na przedsiębiorców obowiązki monitorowania działalności w takich obszarach jak wpływ na środowisko, prawa człowieka oraz etyka biznesowa. Dyrektywa o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) jest fundamentem Europejskiego Zielonego Ładu oraz programu zrównoważonego finansowania. CSRD zobowiązuje przedsiębiorstwa do przestrzegania praw człowieka, minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko i podnoszenia standardów ładu korporacyjnego. Informacje niefinansowe będą publikowane zgodnie z europejskimi standardami oraz podlegać niezależnym audytom.
Kiedy zostaną wprowadzone nowe zasady
Nowe zasady raportowania będą wprowadzane stopniowo:
Jak przygotować się do nowych obowiązków
Nowe standardy raportowania będą wymagały gromadzenia informacji, które do tej pory nie były zbierane. Może to wymagać wdrożenia nowych rozwiązań. Choć dyrektywa dla małych i średnich przedsiębiorstw zacznie obowiązywać dopiero od 2026 roku, warto już teraz zaplanować odpowiednie działania. Pomocny w tym będzie nasz cykl szkoleń.
Co omówimy na spotkaniach
Jeśli masz pytania lub chcesz podzielić się opinią na temat materiałów szkoleniowych, skontaktuj się z nami pod adresem [email protected]
Szkolenie
Część niezrealizowana. Przejdź do materiałów szkoleniowych.Egzamin
Przycisk będzie aktywny dopiero, jak zrealizujesz całe szkolenie.Inżynier ochrony środowiska, łączący zarządzanie w obszarze zrównoważonego rozwoju z doświadczeniem handlowym i marketingowym. Absolwent programu stażowego z zakresu zaawansowanej analizy chemicznej wód w Landesbetrieb Hessisches Landeslabor. W 2011 r. zaangażowany w badania emisji gazów i pyłów do powietrza w licznych zakładach produkcyjnych na terenie Polski. Od 2014 r. związany z TÜV NORD Polska, gdzie pełni obecnie funkcję Senior Managera ds. Ochrony Środowiska. Wspiera przedsiębiorstwa w osiąganiu celów środowiskowych, ograniczaniu śladu węglowego, poprawie efektywności energetycznej oraz wdrażaniu idei zrównoważonego rozwoju jako strategii biznesowej, przynoszącej wymierne korzyści ekonomiczne. Trener z zakresu etycznego ekomarketingu i metod detekcji greenwashingu.